nasice.hr
Vijesti

U sklopu ulaganja u prigradska naselja u Jelisavcu i Martinu pri kraju je gradnja nogostupa

Ulaganje Grada Našica u prigradska naselja ima višestruki značaj, kako za lokalno stanovništvo, tako i za cjelokupan gospodarski i društveni razvoj grada i okolice. Kroz projekte modernizacije komunalne infrastrukture, izgradnje i obnove cesta, javne rasvjete, vodovoda i kanalizacije, Grad stvara preduvjete za život po suvremenim standardima. Time se omogućava veća sigurnost za sve stanovnike, a posebno za obitelji s djecom i starije osobe.

Jedno od ulaganja koja su potrebna prigradskim naseljima je izgradnja nogostupa. Tako je danas započelo asfaltiranje nogostupa u dva prigradska naselja Jelisavcu i Martinu, a radove je s pročelnicima Magdalenom Vidaković-Gelenčir i Matijom Brkićem,  obišao gradonačelnik Krešimir Kašuba:

– Radi se o nogostupu u Ulici Ivana Brnjika Slovaka u Jelisavcu koji gradimo fazno tijekom dvije godine. Danas je započelo asfaltiranje do skretanja u Ulicu Jana Žiške. Osim ovoga, u tijeku je i asfaltiranje nogostupa u Martinu u Ulici bana Jelačića od skretanja u Ulicu Antuna Sertića do kraja mjesta. Sljedeća faza obuhvatit će izgradnju nogostupa od Ulice Antuna Sertića do skretanja u Ulicu kneza Trpimira. S obzirom da se radi o vrlo prometnoj državnoj cesti, na prijelazu kod skretanja za Ulicu Antuna Sertića, na inicijativu mještana, bit će postavljen pješački semafor. – rekao je gradonačelnik.

Investicije je prokomentirao i predsjednik Mjesnog odbora Martin Miroslav Umiljanović:

– Mogu samo izraziti zadovoljstvo i reći da je ovo na neki način povijesni dan za ovu ulicu koja do sada nije imala nogostup. Jako je puno djece, promet je gust i ovo će svakako pridonijeti povećanju sigurnosti u prometu. –

Martin je pozitivan primjer mjesta u kojemu su konkretni infrastrukturni i društveni projekti već dali vidljive rezultate. U suradnji s lokalnom zajednicom obnovljen je društveni dom, a prošle godine započela je izgradnja svlačionica za NK Martin, klub koji je pokretač društvenog života u mjestu. Danas je uz nogometno igralište uređeno i opremljeno i dječje igralište čime je djeci iz Martina omogućen siguran prostor za igru i boravak na otvorenom.

Grad Našice nastavit će s provođenjem konkretnih mjera i ulaganja kako u sam grad tako i u prigradska naselja, vođen idejom da svaki građanin, bez obzira na adresu, ima jednake uvjete za kvalitetan život i rad.

Više iz kategorije

U Našicama održano najveće nacionalno natjecanje mažoretkinja – 28. Državno prvenstvo mažoretkinja Hrvatske

Tomislava Justic

Gradska knjižnica Našice slavi 185. rođendan

Ivona

Svečano otvoren Centar industrijske zone Našice

Tomislava Justic
nasice.hr
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.